Hľadať
Sezónne témy
27. septembra 2023

Deň matiek: netradičné nápady na oslavu

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
79 prečítanie
Deň matiek: netradičné nápady na oslavu
Tradičná oslava Dňa matiek je síce milá, ale po niekoľkých rokoch už môže byť ľahko ohraná. Skúste niektoré netradičné spôsoby, ako prežiť Deň matiek so svojimi deťmi, ale aj oslavy, ktoré môžete pripraviť vy pre svoju mamičku.

Kvietka, raňajky do postele, maľovaný obrázok od detí. Tradičná oslava Dňa matiek je síce milá, ale po niekoľkých rokoch už môže byť ľahko ohraná. Skúste niektoré netradičné spôsoby, ako prežiť Deň matiek so svojimi deťmi, ale aj oslavy, ktoré môžete pripraviť vy pre svoju mamičku.

Pre najmenších: kreatívna dielňa alebo deň v prírode

Deti nemusia vyrábať darčeky pre mamičku tajne. Kreatívna môže byť celá rodina v domácej výrobnej dielni. Môžete napríklad dohromady zdobiť hrnčeky, vyrobiť rodinný fotoalbum alebo pre mamičku zložiť a naspievať pesničku. Ideálny spôsob oslavy pre rodinu s deťmi je potom vyraziť na spoločný výlet do prírody.

Nechce sa vám baliť? Zostaňte doma alebo na záhrade, hrajte doskové či záhradné hry, ako je bedminton, kroket alebo petanque, prípadne si urobte záhradný piknik.

Domáca oslava pre celú rodinu

Zorganizujte oslavu na záhrade pod pergolou, kam môže doraziť niekoľko generácií celej rodiny. Svoj deň si tak užijú hneď dve, tri alebo aj viac mamičiek naraz. Inšpiráciu na usporiadanie záhradnej party nájdete v tomto našom článku. Moderná hliníková pergola vás navyše ochráni aj pred rozmarmi počasia: pokiaľ začne pršať alebo naopak silne páliť slniečko, nie je nič ľahšie ako zaklopiť lamely a oslavovať ďalej. 

Na oslavu Dňa matiek doma alebo na záhrade pripravte obľúbené jedlá, nápoje a dezerty vašej mamičky, zostavte playlist z jej obľúbených pesničiek a do váz naaranžujte kvety, ktoré má rada.

Vezmite mamičku na výlet

Na čas strávený s mamičkou budete v neskoršom veku s nostalgiou spomínať. Zájdite si na spoločný výlet, či už loďou, vlakom alebo autobusom. V cieli navštívte hrad, múzeum, kaviareň alebo dobrú reštauráciu, podľa toho, kam vaša mamička chodí najradšej. Prípadne si naplánujte návštevu kina, divadla či galérie.

Asi každú mamičku nadchne „prechádzka pamätí“. Určite máte obľúbené miesta z vášho detstva a jej mladosti, kde ste dlho neboli. Niekdajší letný byt, miesto vašich dovoleniek, bydlisko príbuzných alebo okolie vášho skoršieho bývania - vezmite tam mamičku autom, prípadne prechádzkou. Prinesie to mnoho námetov na rozhovory a vlnu zasunutých spomienok.

Ing. Aneta Paroulková

Najnovšie

Dom a záhrada
22. novembra 2023

Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
79 prečítanie
Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru
Veľké sklenené plochy v interiéri bývajú výraznou dominantou. Opticky miestnosť zväčšia, sú synonymom luxusu a čoraz častejšie si takéto prvky klienti v dome žiadajú. Ich nevýhodou je, že nie každý typ tieniacej techniky im dobre padne.
Dom a záhrada
20. novembra 2023

Ako skombinovať denné a nočné tienenie?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
79 prečítanie
Ako skombinovať denné a nočné tienenie?
Od tieniacej techniky máme väčšinou dvojaké požiadavky: cez deň odclonenie obťažujúcich slnečných lúčov a zachovanie súkromia, cez noc celkové zatienenie, aby nás nebudilo svetlo príliš skoro. To väčšinou vyžaduje dva rôzne systémy, sú ale aj možnosti, ako skombinovať oboje do jedného. Aký prístup je najvhodnejší práve pre váš byt? Ktoré druhy tienenia sa k sebe hodia a ktoré nie?