O spoločnosti ISOTRA

História spoločnosti ISOTRA

V roku 1992 sa švagre Bohumír Blachut a Erich Stavař rozhodli začať podnikať vo svojej rodnej dedine Bolatice na Opavsku. Začínali doma v garáži. Založili firmu, ktorú nazvali ISOTRA. ISO odvodili od slova isolation a TRA od slova trade, pretože pôvodne sa zaoberali obchodom s tesnením do okien a ich montážou. Odvtedy sa mnohé zmenilo, identita spoločnosti však zostáva. V roku 1993 sa začali zaoberať dnešným sortimentom – žalúziami. Neustála snaha po zdokonaľovaní produktov a reakcie na aktuálny dopyt trhu viedla v roku 1995 k zahájeniu vlastnej výroby žalúzií, ich komponentov a následnému neustálemu rozširovaniu výrobkov tieniacej techniky.

Smer vývoja

Od konkurencie sa spoločnosť ISOTRA líši predovšetkým tým, že dokáže vyvinúť úplne nový výrobok od A do Z na zákazku. To znamená navrhnúť design, vyrobiť k nemu jednotlivé komponenty, otestovať a certifikovať nový produkt, nastaviť technologické procesy, vyvinúť nové strojné zariadenia a dodať takto kompletnú technológiu. Veľa vecí má spoločnosť patentovaných a sú na špičkovej úrovni. Technológie, vypracované postupy, vývoj a výskum v oblasti clôn slnečného žiarenia radí spoločnosť ISOTRA medzi popredných výrobcov tieniacej techniky a jedného z technologických lídrov nielen v Českej republike..

ISOTRA image film

Výrobný program

Spoločnosť ISOTRA disponuje vlastným vývojovým pracoviskom, projekčnou kanceláriou, technológiou, modernou nástrojárňou, novou práškovou lakovňou, lisovňou termoplastov a rozsiahlymi výrobnými prevádzkami. Sortiment je rozsiahly a jeho súčasťou sú produktové skupiny interiérových a exteriérových žalúzií, látkových roliet, plisse, japonských stien, predokenných vonkajších roliet, sietí proti hmyzu, markíz, screenových roliet, veránd a bioklimatických pergol ARTOSI. Výroba komponentov, profilových tratí, strižných nástrojov a technologických celkov na výrobu žalúzií sú dôležitou súčasťou výrobného programu. Technologickú vyspelosť spoločnosť dokladá vlastníctvom niekoľkých svetových patentov a úžitkových vzorov pre technické riešenia v oblasti tieniacej techniky.

LakovnaLakovnaLakovna

ISOTRA Quality

Kvalita, spoľahlivosť, starostlivosť o zákazníka, výskum, vývoj, technológie a inovácie s ohľadom na energetickú úspornosť, to sú základné hodnoty spoločnosti ISOTRA. Cieľom spoločnosti je vložiť zákazníkovi do rúk značkový, jasne identifikovateľný výrobok zodpovedajúcej kvality a na vysokej technologickej úrovni. ISOTRA a.s. je držiteľom certifikátov kvality „ČSN EN ISO 9001-2009“ a „ČSN EN ISO 14001:2005“, zamestnáva cez 600 zamestnancov a exportuje svoje výrobky do viac ako 46 krajín sveta.

30 rokov s vami

30 rokov spoločnosti ISOTRA na tuzemskom i zahraničnom trhu je dôkazom neustáleho rastu, inovácií, spoľahlivosti, odbornosti a tradície v jednom. ISOTRA zostáva stále rýdzo českou spoločnosťou, ktorá neustále expanduje. Založenie dcérskych spoločností v Nemecku a Poľsku je toho nevyvrátiteľným dôkazom. V súčasnej dobe dochádza aj k posilňovaniu značky rozširovaním partnerskej siete v ČR, na Slovensku a ďalej v zahraničí. Červený základ značky ISOTRA znázorňuje dynamiku, s ktorou sa spoločnosť ISOTRA už viac ako 30 rokov rozvíja.