Hľadať
Svet Isotra
2. mája 2024

Bioklimatická pergola odtieni páliace slnko, dážď aj sneh

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
35 prečítanie
Bioklimatická pergola odtieni páliace slnko, dážď aj sneh
Radi grilujete a trávite čas na záhrade alebo terase, ale plány vám niekedy pokazia rozmary počasia? Máme riešenie: bioklimatickú pergolu ARTOSI s naklápacími lamelami.

Hliníkové lamely je možné naklopiť od 0 do 130 ° tak, aby odrážali slnko počas celého dňa – strechu pergoly dokonca môžete rozdeliť na niekoľko nezávislých sekcií a naklápať lamely v každej sekcii zvlášť. Svetlo aj tieň tak bude presne tam, kde ich chcete mať.

A pokiaľ by tienenie strechou predsa len nestačilo, napríklad v prípade pergoly orientovanej na západ, možno do jej konštrukcie integrovať aj vonkajšie žalúzie alebo screenové rolety. Môže nastať aj opačná situácia: budete si chcieť pretiahnuť večer, aj keď slnko už zapadá. Pre tento prípad sa dajú strany výsuvu pergoly vybaviť LED pásikom.

Multifunkčná pergola? Pergola k stene.

Čo keď začne pršať? Nemusíte hneď všetko baliť a sťahovať späť do domu: lamely je možné sklopiť úplne vodorovne a utesniť. Dažďová voda bude odtekať stojkami pergoly. Tie mimochodom nemusia byť umiestnené presne v rohoch, ale až meter od kraja, čo zvyšuje variabilitu pre zatienenie čo najväčšej časti pozemku. Konštrukcia môže stáť samostatne alebo byť ukotvená do steny kratšou aj dlhšou stranou, tj. rovnobežne či kolmo k lamelám. Pergola ARTOSI je k dispozícii v šiestich základných RAL farbách – bielej, hnedej a odtieňoch šedej či striebornej.

Pergola od českého vývojára

Model ARTOSI sme pre vás v ISOTRA sami vyvinuli, aby spĺňal všetko, čo môžete od pergoly chcieť. Kládli sme dôraz na výhodnú cenu a tiež na to, aby ste si ju dokázali zmontovať sami. Môžete si tak v kľude užiť odpočinok bez páliaceho slnka alebo odtieniť gril pred dažďom.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnovšie

Svet Isotra
10. mája 2024

5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
35 prečítanie
5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova
Vonkajšie žalúzie nie sú len estetickým doplnkom. Sú multifunkčným riešením, ktoré môže vylepšiť váš domov mnohými spôsobmi. Tu je päť kľúčových dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich inštaláciu.
Svet Isotra
8. mája 2024

Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
35 prečítanie
Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2
Zostaňte ochránení a v pohodlí s novou dvernou sieťou proti hmyzu typu H2, ktorá prichádza na trh ako vylepšenie populárneho modelu H1.