Značka ISOTRA získala ocenenie Czech Business Superbrands 2021

Značka ISOTRA v meraní značiek uspela už tretíkrát v rade. Odborná porota Business Brand Council Česká republika ocenila značku ISOTRA cenou CZECH BUSINESS SUPERBRANDS 2021.

Titul Superbrands znamená, že značka má vynikajúce postavenie na lokálnom trhu. Môžu ho získať len značky s vynikajúcou povesťou. Tento projekt, ktorý vznikol vo Veľkej Británii, získal celosvetové uznanie a dnes je cena Superbrands uznávaná ako špeciálne ocenenie, ktoré každoročne dostanú na základe zjednotených kritérií a metód tie najlepšie značky v takmer 90 štátoch na 5 kontinentoch.

Plakety

Ako celý proces prebieha?

Do programu Superbrands sa jednotlivé značky nemôžu prihlásiť. Prebieha viackolové výberové konanie, kedy sa vychádza z databázy všetkých registrovaných obchodných trade-mark značiek, ktorú pre tento účel uvoľní Úrad priemyselného vlastníctva. Na základe obchodných dát a výsledkov spoločnosť Bisnode vytvorí zoznam nominovaných kandidátov. Ďalším krokom je spotrebiteľský prieskum, ktorý je jeden z najdôležitejších prvkov z celého výberového konania, vďaka ktorému sa zoznam kandidátov zúži na semifinalistov. Finálne rozhodnutie pri udeľovaní titulov Superbrands má odborná komisia Brand Council. Na konci hodnotiaceho procesu získavajú spotrebiteľské značky ocenenie Superbrands, podnikateľským značkám je udelený titul Business Superbrands.

V Českej republike sú značky od roku 2014 vyhodnocované v kategóriách spotrebiteľských, podnikateľských a priemyselných (B2B) značiek. Najdôležitejším cieľom organizácie Superbrands je nielen vzdať hold najúspešnejším značkám v oblasti brandingu, ale aj uviesť do stredu pozornosti spotrebiteľov a odbornej verejnosti mimoriadne silné značky pôsobiace na slovenskom trhu a prezentovať príklady hodné nasledovania pre účastníkov trhu, ktorí by sa radi rozvíjali a inšpirovali od najlepších.

Váš tím ISOTRA