Hľadať
Sezónne témy
16. októbra 2023

Október: Ideálny čas na výlety a dovolenky

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
207 prečítanie
Október: Ideálny čas na výlety a dovolenky
Október je ideálnym mesiacom na jesenné výlety a dovolenky po Česku.

Jeseň je obdobím, kedy príroda začína prechádzať do svojho farebného kabátu a ponúka nám jedinečnú príležitosť preskúmať krásy tejto sezóny. A kedy inokedy si užiť jesennú atmosféru ako v októbri? Tento mesiac je skvelým časom na jesennú dovolenku, a to najmä v Česku. Dnes vám prinášame tipy na destinácie v Česku, ktoré stoja za to na jeseň navštíviť.

Pohodlie na záhrade

Ešte než odídete na jesennú dovolenku, nezabudnite, že relax na záhrade je účinnejší, než sa zdá. V tichu vášho zeleného raja môžete nájsť pokoj a harmóniu, ktorú hľadáte. Nechajte sa unášať šepotom listov vo vetre a spevom vtákov, zatiaľ čo sa ponoríte do dobrej knihy alebo jednoducho necháte myšlienky voľne prúdiť. Záhradné posedenia, pergoly a kvitnúce rastliny vytvárajú ideálne prostredie pre odpočinok a obnovu síl bez toho, aby ste museli opúšťať pohodlie domova.

1. Krkonoše – Výlety v náručí hôr

Krkonoše sú jedným z najkrajších pohorí v Česku, a október je ideálnym časom na prechádzky a výlety v tomto regióne. Farebné lístie a čerstvý horský vzduch urobia z vašej dovolenky nezabudnuteľný zážitok. Môžete navštíviť známe horské chaty, ako je Labská búda alebo Lúčna búda, a vychutnať si tradičnú českú kuchyňu.

2. Český raj – Prechádzky medzi skalami

Pokiaľ ste fanúšikmi skalných formácií a malebnej krajiny, Český raj je pre vás ideálnym miestom. Október je mimoriadne príjemným obdobím na prechádzky medzi pieskovcovými skalami a návštevu romantických hradov, ako je Hrubá Skala alebo Trosky. Nezabudnite si vziať fotoaparát, aby ste zachytili krásu tejto oblasti.

3. Južná Morava – Víno a krásna krajina

Južná Morava je známa svojimi vinicami a krásnymi krajinami. V septembri a októbri je tu vinobranie, čo je skvelá príležitosť ochutnať miestne vína a užiť si festivalovú atmosféru. Môžete tiež navštíviť historické mestá ako Mikulov alebo Lednice a prechádzať sa po krásnych zámockých záhradách.

4. Český Krumlov – Malebné mesto na Vltave

Český Krumlov je ako z rozprávky a v októbri tu môžete zažiť pokojnú atmosféru bez veľkého turistického ruchu. Prechádzajte sa úzkymi uličkami, obdivujte krásne renesančné budovy a nezabudnite navštíviť tunajší zámok, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO.

5. Jeseníky – Prechádzky v lesoch a na horách

Jeseníky sú rajom pre milovníkov prírody a hôr. V októbri tu môžete podnikať krásne prechádzky v lesoch a na horách, a to za ideálneho počasia. Ak ste aktívni cestovatelia, môžete si tu vyskúšať aj horskú cyklistiku alebo paragliding.

Plánovanie vašej jesennej dovolenky

Aby vaša jesenná dovolenka v Česku bola čo najpríjemnejšia, tu sú niektoré tipy pre plánovanie:

  • Rezervujte ubytovanie včas: Október môže byť stále obľúbeným obdobím pre turistov, takže si rezervujte ubytovanie dopredu, aby ste mali výber z najlepších možností.
  • Študujte počasie: Aj keď je október všeobecne príjemným mesiacom, počasie sa môže rýchlo meniť. Dopredu sa informujte o predpovedi, aby ste mali správnu výbavu.
  • Preskúmajte miestnu kultúru: Nezabudnite ochutnať miestne jedlá a nápoje, a ak máte príležitosť, zapojte sa do miestnych festivalov a udalostí.

Október je bezpochyby skvelým mesiacom na jesennú dovolenku v Česku. Krásne krajiny, malebné mestá a kultúrne zážitky čakajú na vás. Nezabudnite si vybrať destináciu, ktorá vás najviac oslovuje, a užite si tento kúzelný jesenný čas.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnovšie

Dom a záhrada
16. apríla 2024

Aká je najlepšia farba žalúzií?

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
207 prečítanie
Aká je najlepšia farba žalúzií?
Využite žalúzie na farebné doladenie domácnosti! Vnútorné žalúzie neslúžia iba na tienenie, ale môžeme ich vziať do úvahy aj ako dizajnový prvok.
Sezónne témy
15. apríla 2024

Látková roleta Larra - najnovší prírastok do našej tieniacej techniky

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
207 prečítanie
Látková roleta Larra - najnovší prírastok do našej tieniacej techniky
Interiérové látkové rolety sú veľmi šikovným pomocníkom, ktorý rieši problém so svetlom a zároveň sú pekné a vkusné. Cez deň uchránia izbu, spálňu či kanceláriu pred slnkom, v noci zasa pred svetlom pouličných lámp.