Hľadať
Sezónne témy
1. októbra 2023

Letné trendy 2023: čo vás ochladí

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
104 prečítanie
Letné trendy 2023: čo vás ochladí
Čo nosiť v lete, aby vám nebolo horúco, ale zároveň ste šli s módou? ❤️ A kam sa schovať, keď už oblečenie nepomôže?

Čo nosiť v lete, aby vám nebolo horúco, ale zároveň ste šli s módou? A kam sa schovať, keď už oblečenie nepomôže?

Priesvitné materiály

Najradšej by ste sa vyzliekli z kože, ale nejde to? Stavte na priesvitné materiály ako šifón, tyl a organza, prípadne dierované háčkované outfity. Aj keď budete oblečení, budete mať pocit, akoby ste na sebe nemali nič. Netrúfate si na priehľadnosť? Skúste aspoň asymetrické šaty.

Ty si moja, levanduľová

Farbou tohto leta je – vedľa červenoružového odtieňa Viva Magenta – jednoznačne svetlá, nežná a pritom elegantná levanduľová. Určite si kúpte aspoň jeden svetlo fialový kúsok. Okrem týchto farieb je v móde aj limetková, maslovo žltá, čierna, pastelovo ružová alebo „hasičská“ červená.

Štýl morskej panny

Do kín vtrhol hraný remake Malej morskej víly a napriek tomu (alebo práve preto), že obsadenie hlavnej hrdinky budí kontroverzie, stopa v módnom svete je jednoznačná: splývavé šaty, trblietky a látky v štýle rybárskych sietí kraľujú letným outfitom. Tento rok by ste skrátka mali vyzerať, ako by ste sa práve vynorili z mora.

Vracajú sa sedemdesiatky, osemdesiatky a boho štýl

Boli ste tento rok na párty v štýle 80's? Nečudujte sa, až podobné „kostýmy“ stretnete aj na ulici. Tento rok sa ako retro vracia nielen móda zo sedemdesiatok a osemdesiatok, ale aj boho šaty zo začiatku desiatych rokov tohto storočia. Možno bude stačiť zaloviť v skrini.

Džínsy a grunge

A pozor: vracia sa aj deväťdesiatkový otrhaný grunge alebo móda z prelomu storočia „Y2K“. Plus džínsy. Nemusíte sa báť ani celodžínsového outfitu, ale „plesniače“ z minulého režimu radšej nechajte v skrini s oblečením na chalupu.

Zostaňte v tieni

Aj keď si vyberiete medzi tohtoročnými trendmi to najpríjemnejšie a najpohodlnejšie, rovnako nič nenahradí voľné domáce šaty, plavky alebo tričko s šortkami a pohodu doma alebo na záhrade. Vo vnútri bytu vám pomôže s ochladením klimatizácia, vetrák alebo zatiahnuté vonkajšie žalúzie, ktoré pomáhajú odrážať horúco. Na záhrade vám poskytne tieň slnečník, markíza alebo zaklápacie stropné lamely v hliníkovej pergole.

Ing. Aneta Paroulková

Najnovšie

Dom a záhrada
22. novembra 2023

Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
104 prečítanie
Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru
Veľké sklenené plochy v interiéri bývajú výraznou dominantou. Opticky miestnosť zväčšia, sú synonymom luxusu a čoraz častejšie si takéto prvky klienti v dome žiadajú. Ich nevýhodou je, že nie každý typ tieniacej techniky im dobre padne.
Dom a záhrada
20. novembra 2023

Ako skombinovať denné a nočné tienenie?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
104 prečítanie
Ako skombinovať denné a nočné tienenie?
Od tieniacej techniky máme väčšinou dvojaké požiadavky: cez deň odclonenie obťažujúcich slnečných lúčov a zachovanie súkromia, cez noc celkové zatienenie, aby nás nebudilo svetlo príliš skoro. To väčšinou vyžaduje dva rôzne systémy, sú ale aj možnosti, ako skombinovať oboje do jedného. Aký prístup je najvhodnejší práve pre váš byt? Ktoré druhy tienenia sa k sebe hodia a ktoré nie?