Plusy

Prednosti & výhody

  • Ideálne pre zatienenie veľkých terás vďaka dĺžke výsuvu 4 metre
  • Možnosť elektricky ovládaného spúšťacieho volánu
  • Možnosť doplniť osvetlením integrovaným do spodnej časti profilu
  • Alternatíva ďalšieho doplnkového vybavenia (teplomety)
  • Markízy ja možné spojiť až do celkovej šírky 12 m (2 ks markýzy)
Preskúmajte

Farebné prevedenie

dostupnosť na dotaz dostupnosť na dotaz
Uvedené farby sú iba orientačné. Ak chcete vidieť farbu v skutočnosti, odporúčame navštíviť niektorého z našich obchodných partnerov a vyžiadať si fyzický vzorkovník. Prípadnú reklamáciu pre výber nevhodnej farby podľa vzorkovníka zobrazeného elektronicky nemôžeme uznať.
Vybrať vhodného partnera
Spôsoby

Ovládanie

elektrickým pohonom
diaľkovým ovládačom alebo vypínačom

Technické parametre

Min. výsun 2 m
Max. výsun 4 m
Min. šírka 2,75 m
Max. šírka 7 m
Typ ramien rozkladací s hliníkovou pružinou
Uhol sklonu ramien 10° – 45°
Farba konštrukce RAL 1015, 7016, 7016 štruktúra, 7035, 8014, 9006, 9007, 9010
Volán výška 210 / 250 / 300 mm
Variovolán max. výška 1400 mm
Manuálné ovládánie
Elektrické ovládánie motor
Montáž čelně na fasádu a do stropu
Potisk Markýzy na želanie

Výber látok

Markízové látky majú povrchovú úpravu, ktorá zaisťuje vynikajúcu odolnosť voči UV žiareniu a dlhú životnosť. Látky nie sú toxické a je tak garantovaná ich zdravotná bezpečnosť a šetrnosť voči životnému prostrediu.

Pri výbere látky je vhodné myslieť aj na to, že vytiahnutá markíza môže ovplyvniť farby aj v interiéri. Dôležitosť výberu odtieňa látky sa tiež kladie na zladenie s farbami architektonických a prírodných prvkov v danej oblasti.

Správny výber látky taktiež výrazne zlepšuje energetickú náročnosť domu.

Markízové látky SATTLER

Látky disponujú špeciálnou povrchovou úpravou TEXGARD, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhotrvajúcou ochranou.

Táto technológia spomaľuje proces starnutia a látka si tak zachová svoj vzhľad po oveľa dlhšiu dobu. Každé vlákno je starostlivo pokryté ochrannou povrchovou úpravou. Impregnácia zabraňuje prenikaniu vody, vlhkosti a nečistôt a tým podporuje samočistiaci efekt. Špinavé kvapky vody potom nepreniknú priamo do látky, ale zostanú na jej povrchu a stečú dole.

Látky v kategórii ELEMENTS sú zložené 100%  zo základného akrylového vlákna. Vďaka akrylovej priadze zostávajú látky jasné a atraktívne. Do tejto kategórie zaraďujeme kolekcie Stripes, Cirrus, Elements, Urban, Lines, Grating, Birch a niekoľko látok z kolekcie Solids.

Látky patriace do kategórie LUMERA sú zložené 66 % zo základného akrylu a 33 %  z CBA čiže Clean Brilliant Acryl. To znamená z jednej tretiny čistým vysoko kvalitným akrylom, ktorý zaisťuje hladší a pevnejší povrch látky, zlepšuje samočistiaci efekt, farby sú lesklejšie a vydržia dlhšie čisté. Do tejto kategórie zaraďujeme kolekcie Landscape, Landscape MINI, Leaf a Solids.

Poslednou kategóriou je LUMERA 3D, kde sú látky zložené 33 %  zo základného akrylu a 66 % z CBA. Látky v tejto skupine obsahujú 2x viac čistého a vysoko kvalitného akrylu ako látky v kategórii LUMERA. Vďaka tomu sú unikátne ako vzhľadovo, tak aj na dotyk. Jemná štruktúra látky je kombinovaná so špeciálnym svetelným efektom. Do kategórie LUMERA radíme látky z kolekcie Surface.

Látky sa vyznačujú veľmi kvalitným prevedením látok, ich vysokou vodoodpudivosťou a predovšetkým farebnou stálosťou. Poskytujeme záruku na odolnosť voči plesniam a na trvanlivosť farieb pre všetky látky počas 5 rokov.

Markízové látky GIOVANARDI

Akrylové látky IRISUN sú farbené priamo vo vnútri akrylového vlákna, čo zaisťuje vynikajúcu farebnú odolnosť voči UV žiareniu a zaručuje dlhú živostnosť a lesk.

Látky majú konečnú úpravu Fluorocarbon, vďaka ktorej majú schopnosť odpudzovať vodu a olejové látky. Napriek tomu si zachovávajú určitý stupeň pórovitosti, ktorý umožňuje priepustnosť vzduchu a vodnej pary.

Špeciálne ošetrenie Duraclean chráni textilné vlákno pred starnutím v priebehu času. Vysoká vodoodpudivosť, izolácia proti smogu a znečisteniu ovzdušia je zaistená povrchovou úpravou TEFLON/SCOTCHGARD.

Na zaistenie vysokého stupňa v rebríčku kvalitných látok sú markízové látky prísne testované. Odolnosť proti starnutiu je zisťovaná QUV testom, ktorý reprodukuje poškodenie spôsobené slnečným žiarením, dažďom a rosou. Počas niekoľkých dní (týždňov) je možné vyhodnotiť poškodenie, ku ktorému dôjde po rokoch používania vo vonkajších priestoroch. Látky sú tiež testované na odolnosť proti oderu a hrčkovaniu.

Tkaniny IRISUN spĺňajú certifikát Standard 100 od OEKO-TEX. Certifikácia kontroluje dodržiavanie limitných hodnôt kontaminantov podľa najprísnejších európskych a amerických noriem.

Do tejto skupiny sú zaradené kolekcie Filare, Haiti, Confine, Quadra, Textures a Clear.

Látky sa vyznačujú veľmi kvalitným prevedením látok, ich vysokou vodoodpudivosťou a predovšetkým farebnou stálosťou. Poskytujeme záruku na odolnosť voči plesniam a na trvanlivosť farieb pre všetky látky počas 10 rokov.

Markýzové látky DICKSON

Markízové látky majú špeciálnu povrchovú úpravu CLEANGARD, ktorá využíva ultramodernú ochranu látok IPA (Nanotechnology Protection Process). Táto technológia dodáva látkam maximálnu vodeodolnosť a chráni látku proti vode a špine z dlhodobého hľadiska.

Eliminuje slnečné žiarenie a teplo až z 95 %. Použité vlákno SUNACRYL a technológia farbenie látok v hmote (solution dyed acrilic) zaručuje vysokú farebnú stálosť markízových látok.

Markízové látky nie sú toxické a je tak garantovaná ich zdravotná nezávadnosť a šetrnosť voči životnému prostrediu. Poskytujeme záruku na odolnosť voči plesniam a na trvanlivosť farieb (min. 7/8 stálofarebnosť po vystaveniu ultrafialovým lúčom a zlým poveternostným podmienkam podľa štandardov NF ISO 105 B02 a NF EN ISO 105 B04) pre všetky látky počas 10 rokov.

Varianty montáže

  • na fasádu
  • do stropu
Opýtajte sa nás

Zaujal Vás produkt?

Radi vám odpovieme na vaše otázky, stačí vyplniť formulár a my Vám najneskôr do 3 pracovných dní odpovieme.
Odoslaním otázky súhlasíte so zasielaním obchodných oznámení spoločnosti, podľa ustanovenia § 7 zákona č. 480/2004 Zb. v znení noviel, na elektronickú adresu odosielateľa. Odosielateľ správy si je plne vedomý toho, že tento súhlas je oprávnený kedykoľvek v budúcnosti odvolať, a to ako pre prijatie jednotlivej správy, tak pre prijímanie obchodných oznámení.