Hľadať
Dom a záhrada
1. mája 2024

Výhody pergoly Artosi

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
28 prečítanie
Výhody pergoly Artosi
V minulom článku na blog sme vám predstavili našu novú pergolu ARTOSI.

Aké sú ale všetky jej prednosti?

Zmestíte sa s ňou do akéhokoľvek priestoru, pretože vám ju vyrobíme na centimeter presne podľa vašich požiadaviek na rozmer!

Nemusíte umiestniť stojky presne do rohov: môžu byť posunuté až o meter, takže pergola bude poskytovať tieň na väčšej ploche, než je jej podlaha.

Prispôsobíte si zatienenie presne podľa toho, kde ho potrebujete: strechu pergoly je možné rozdeliť do niekoľkých samostatných sekcií, v ktorých môžete lamely naklápať nezávisle na sebe. Lamely je možné natočiť do uhla až 130 ° alebo úplne uzavrieť tak, že neprepustí vodu pri daždi.

Ani otvorené lamely vám nebudú nikde prekážať: strešný profil vrátane otvorených lamiel má maximálnu zástavnú výšku iba 25 centimetrov. Sklopené lamely unesú minimálne 30 kg/m2, v závislosti od plochy pergoly to môže byť napríklad aj 60 kg/m2.

Prispôsobíte si farebný vzhľad: pokiaľ si nevyberiete zo šiestich základných farieb RAL, dáme vám na vyžiadanie k dispozícii príplatkový cenník.

Umiestnite si ju presne tam, kam potrebujete: zatiaľ sú k dispozícii varianty s lamelami rovnobežnými s kratšou stranou pergoly, tá ale môže byť kratšou aj dlhšou stranou ukotvená do steny alebo stáť voľne. Pripravujeme pre vás ale aj variant, kde budú lamely s použitím stredovej deliacej priečky rovnobežné s dlhšou stranou pergoly, a to buď voľne stojacou, alebo dlhšou stranou ukotvenou do steny.

Jednoduchá montáž a demontáž lamiel: nie je problém stavbu vykonať svojpomocne.

Dodatočné svietenie a tienenie: do pergoly je možné integrovať ako LED osvetlenie, tak kolmé tieniace prvky – screenové rolety alebo vonkajšie žalúzie. Vďaka nášmu vlastnému vývoju vám pergola ARTOSI poskytne funkčnosť, originalitu a zároveň čistý a elegantný vzhľad.

Vzhľadom ku všetkým vymenovaným parametrom ju zaobstaráte za naozaj výhodnú cenu.

Nič vám nebude brániť tráviť čas na záhrade alebo terase za každého počasia. Bez ohľadu na dážď alebo páliace slnko si tak môžete kedykoľvek ugrilovať napríklad kuracie mäso podľa nášho obľúbeného receptu, ktorý máme osobne vyskúšaný. A to je ďalšia výhoda!

Kuracie steaky v marináde piri-piri

Niekoľko hodín pred grilovaním naložte plátky kurčaťa (šťavnatejšie sú stehenné) do marinády z nasledujúcich surovín:

  • 4 lyžice citrónovej šťavy
  • 5 lyžíc olivového oleja
  • ¼ šálky octu – zaujímavú chuť dodá balsamikový 
  • 1 lyžica cayenského korenia alebo mletého čili
  • 2–3 rozdrvené strúčiky cesnaku
  • 1 lyžica sladkej alebo údenej papriky
  • 1 lyžička soli
  • voliteľne 1 lyžica chilli vločiek

Všetky ingrediencie zmiešajte, mäso ponorte a uložte v chlade. Grilujte na strednom plameni 10–15 minút podľa skúseností s vlastným grilom. Pri grilovaní môžete potierať zvyšnou marinádou. (Naložené mäso je možné aj upiecť v rúre – cca 1 a štvrť hodiny pri 180 stupňoch. Rúru počas pečenia neotvárajte!)

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnovšie

Svet Isotra
10. mája 2024

5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
28 prečítanie
5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova
Vonkajšie žalúzie nie sú len estetickým doplnkom. Sú multifunkčným riešením, ktoré môže vylepšiť váš domov mnohými spôsobmi. Tu je päť kľúčových dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich inštaláciu.
Svet Isotra
8. mája 2024

Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
28 prečítanie
Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2
Zostaňte ochránení a v pohodlí s novou dvernou sieťou proti hmyzu typu H2, ktorá prichádza na trh ako vylepšenie populárneho modelu H1.