Hľadať
Sezónne témy
12. mája 2023

Oslávte tento rok s nami Deň rodiny

Ing. kateřina jelenová
3 min.
261 prečítanie
Oslávte tento rok s nami Deň rodiny
Deň rodiny tento rok nasleduje hneď po Dni matiek. Dáva to zmysel: mamička je síce zásadná, ale aj ostatní členovia rodiny zaslúžia lásku, starostlivosť a pozornosť.

Čo je Medzinárodný deň rodiny?

Medzinárodný deň rodiny založila Organizácia Spojených národov (OSN) v roku 1994. Na budúci rok si tak pripomenieme už tridsiate výročie. V Českej republike si ho pripomíname ako významný deň od roku 2006. Každý rok má nejakú špecifickú tému a pre tento rok sa zameriava na demografické zmeny a trendy, predovšetkým celkové starnutie populácie a medzigeneračnú solidaritu.

Deň rodiny je oslavou a uznaním rodiny ako základnej jednotky spoločnosti. V tento deň by sme sa mali sústrediť na dôležitosť a hodnotu rodiny a venovať čas a pozornosť svojim blízkym. A ako si ho najlepšie pripomínať?

Rodinnou oslavou

Pondelok nie je najvhodnejším dňom na oslavy, ale môžeme si pripomienku Dňa rodiny spojiť s nedeľným Dňom matiek. Keď oslavujú mamičky, môžu oslavovať všetci!

Spoločnou aktivitou

Vo všedný deň si asi málokto z nás zájde na rodinný výlet, môžeme ale zvládnuť aspoň prechádzku po práci alebo večer venovaný rodine. Skúste si naplánovať špeciálnu večeru, filmový večer alebo napríklad turnaj v doskových hrách. Zábavná bude aj spoločná príprava večere.

Telefónnym maratónom

Sú členovia vašej rodiny rozosiatí po celom svete? Využite Dňa rodiny na to, aby ste všetkým v tento deň aspoň zavolali alebo uskutočnili videohovor. Ako dlho ste sa už nevideli?

Domov je základ rodiny

Dom alebo byt, kde bývate, by mal byť bezpečným útočiskom pre celú rodinu. Všetkým by v ňom malo byť príjemne a mali by ste sa v ňom radi stretávať. A existuje mnoho spôsobov, ako interiér zútulniť.

Útulnú atmosféru vytvorí plisse žalúzie. Súkromný kútik pre každého člena, keď sa stretávate s nedostatkom miestností, zase môžete vyčarovať pomocou japonských stien.

A ako stvorená na rodinné stretnutia je pergola na záhrade alebo terase.

Ing. kateřina jelenová

Najnovšie

Sezónne témy
5. júna 2024

Ochrana pred UV žiarením: Ako tieniaca technika chráni vás a váš domov

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
261 prečítanie
Ochrana pred UV žiarením: Ako tieniaca technika chráni vás a váš domov
Vplyv UV žiarenia na zdravie ľudí a životnosť domácich interiérov je často podceňovaný. Dlhodobá expozícia UV žiareniu môže spôsobiť poškodenie kože, zrýchlené starnutie a dokonca aj riziko kožných ochorení. Rovnako môže UV žiarenie postupne poškodiť nábytok, podlahy a ďalšie prvky interiéru. Riešením, ako sa proti týmto rizikám brániť, je efektívna tieniaca technika, ktorá môže významne znížiť množstvo UV žiarenia prenikajúceho do vášho domova.
Urob si sám
5. júna 2024

Zeleninová záhrada pre začiatočníkov: plodiny, ktoré sa urodia každému

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
261 prečítanie
Zeleninová záhrada pre začiatočníkov: plodiny, ktoré sa urodia každému
Máte záhradku alebo aspoň pár kvetináčov za oknom a radi by ste si vypestovali nejakú vlastnú zeleninu? Zoznam plodín, ktoré nevyžadujú prílišnú starostlivosť, a tipy pre začínajúcich záhradníkov.