Hľadať
Urob si sám

Jednoduché vtáčie kŕmidlo, ktoré vytvoríte za 5 minút!

Ing. Aneta Paroulková
2 min.
265 prečítanie
Jednoduché vtáčie kŕmidlo, ktoré vytvoríte za 5 minút!
Blíži sa zima a mnoho vtákov odletelo do teplých krajov. Našťastie sú tu ešte takí, ktorí u nás zostávajú aj cez zimu. Naša civilizácia svojimi nárokmi a rýchlym životným tempom spôsobuje mnohým živočíšnym druhom problémy, a preto je potrebné im pomôcť.

Ukážeme vám, ako vyrobíte vtáčie kŕmidlo za 5 minút a ešte sa pri tom zbavíte starého a nepotrebného riadu. Na výrobu budete potrebovať iba 4 veci.

  • Starý hrnček
  • Malý drúk
  • Zrno (vtáčí zob)
  • Loj

Možno vás poteší aj to, že loj nie je potrebné rozohrievať v hrnci. Postačí mu izbová teplota a potom sa dá zmiešať so zrnom.

Do hrnčeka vložíte malý drúk na kraj tak, aby bol opretý o stenu a hlavne - presne oproti uchu! Naplníte zmesou loja a vtáčieho zobu až po vrch, ktorý zasypete zvyškom zrna.

Pomocou špagátu upevnite kŕmidlo na silnejšiu vetvu a potom sa už môžete radovať z vtáčích návštev. Takých kŕmidiel môžete na svojej záhrade alebo balkóne urobiť nespočetné množstvo.

Vtáky prirodzene vyhľadávajú nové miesta, kde by mohli nájsť potravu a tým, že do svojej záhrady alebo na balkón umiestnime nové kŕmidlo s ponukou pestrého kŕmenia, získame nových hostí.

Ing. Aneta Paroulková

Najnovšie

Sezónne témy
20. septembra 2022

Ako sa starať o svoju duševnú pohodu?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
265 prečítanie
Ako sa starať o svoju duševnú pohodu?
Pohyb v prírode, harmonické prostredie a kvalitný spoločný čas s blízkymi ľuďmi – to všetko nám pomáha udržovať si duševné zdravie a dobrý psychický stav. S nadchádzajúcou jeseňou nás ovplyvňuje úbytok svetla, horšie počasie a ďalšie negatívne vplyvy. Skúste doplniť energiu a harmóniu do svojho života pomocou dobrej životosprávy, dostatku svetla a zmien v interiéri.
Urob si sám
19. septembra 2022

Ako vyrobiť jesenný veniec na dvere

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
265 prečítanie
Ako vyrobiť jesenný veniec na dvere
Ozdobte si vchodové dvere štýlovou, jednoduchou, a pritom originálnou dekoráciou – vyrobte si vlastný jesenný veniec!