Hľadať
Sezónne témy

Leto pod markízou: ako vybrať tú správnu markízu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
844 prečítanie
Leto pod markízou: ako vybrať tú správnu markízu
Poznáte to. Užívate si letné pohody s rodinou a priateľmi na záhrade, ale buď neznesiteľne praží slnko, alebo leje ako z kanvy. No čo už, počasie si nevyberieme. Našťastie existujú vonkajšie markízy, ktoré vás starostí s počasím nadobro zbavia. Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu.

Čo je vonkajšia markíza a na čo sa používa?

Vonkajšie markízy vedia vytvoriť perfektné útočisko nielen pred slnkom, ale aj miernym dažďom. Navyše to pod markízou príjemne chladí. Môžete ich umiestniť na balkón, terasu, verandu alebo pred vchod do domu či inej budovy. Kvalitný materiál z akrylu zaistí, že vám markíza dlho vydrží v skvelom stave. V spoločnosti ISOTRA používame nanotechnológie, vďaka ktorým sú markízy vodeodolné a len tak sa nezašpinia. Navyše sú chránené proti plesniam a blednutiu farby. Na to vám dáme záruku 10 rokov. Markízu môžete zladiť s exteriérom vášho domu.

V spoločnosti ISOTRA ponúkame široký výber farieb a dekoru, takže si markízu môžete zladiť s exteriérom vášho domu. K markíze zaobstaráte aj elektrické ovládanie a snímač, ktorý pozná, kedy sa má markíza zatiahnuť. Túto vychytávku oceníte najmä v prípade, keď večer odídete zo záhrady a markízu zabudnete zatiahnuť. Snímač spozná, kedy vychádza a zapadá slnko a podľa toho markízu vysúva alebo zaťahuje.

Z akých druhov vonkajších markíz môžete vyberať?

Výsuvné markízy

Výsuvné markízy sa pre svoj vzhľad a konštrukciu najlepšie hodia na zastrešenie terás a balkónov.

Jasmina - ľahká konštrukcia a jednoduchá inštalácia

Vonkajšia markíza Jasmina je ľahká a vzdušná markíza, ktorú ľahko nainštalujete. Používa sa na zastrešenie malých i veľkých priestorov na terase, verande, ale aj reštaurácií. Markízu môžete ovládať okrem ručnej kľučky aj elektrickým pohonom.

Stela - pre veľké plochy

Odolná konštrukcia, ktorá zaisťuje vysokú životnosť pri intenzívnej prevádzke. Markíza má krížové ramená, ktoré umožňujú väčšie vysunutie markízy, než je jej šírka. Súčasťou je aj tzv. odkvapnička na odtok dažďovej vody. Môžu ju využívať ako rodinné domy, tak reštaurácie alebo hotely.

Kazetové markízy

Výsuvné markízy môžu byť aj kazetové. Oproti tým bez kazety majú tú výhodu, že látka sa pri zatiahnutí schová do boxu.

Olivia - široká ponuka príslušenstva a luxusné prevedenie

Olivia je naša perla medzi markízami. Jej luxusné prevedenie ju radí medzi najvyhľadávanejšie modely a to v celej Európe. Pri vysunutí meria 4 metre, pri spriahnutí dvoch markíz až 12 metrov. Používa sa na zatienenie veľkých plôch. K markíze Olivia ponúkame široké príslušenstvo. Ako doplnok si môžete zaobstarať elektricky ovládaný spúšťací volán, snímač na rozpoznávanie slnka a vetra, teplomety alebo LED osvetlenie. Ako bonus oceníte jej dlhú životnosť. Markíza Olivia vyhovie aj tým najnáročnejším zákazníkom.

Dakota - maximálna ochrana vo dne v noci

Dakota sa radí k ďalším luxusným kazetovým markízam v našej ponuke. Vyznačuje sa pekným a elegantným designom. Cez deň markíza chráni pred slnkom a v noci zasa pred silným vetrom. Kazetový systém je uzavretý, a tak chráni tkaninu po celom jej povrchu pred dažďom či vetrom. Rovnako ako pri Olivii, na spodný profil markízy Dakota môžete upevniť osvetlenie. Ďalším doplnkovým vybavením môžu byť napríklad teplomety.

Košové markízy

Košová sa používá na zastrešenie vchodov do reštaurácií, hotelov a obchodov.

Laura - super odolná markíza pre komerčné využitie

Laura má veľkú pevnú konštrukciu z hliníkovej zliatiny. Vyrobíme ju na mieru, podľa vašich potrieb. Jej poťah je z veľmi odolného plastového materiálu Plastel. Môžete ju využiť na zastrešenie ako malých, tak veľkých plôch.

Výber látok

Markízové ​​látky DICKSON sú vyrobené pri použití nanotechnológií, ktoré látke prepožičiavajú maximálnu vodeodolnosť a chránia ju pred znečistením, napr. pred plesňou. Látka sa ďalej vyznačuje stabilnou farbou, ktorá len tak nevybledne. Látky nie sú toxické, takže sú šetrné voči životnému prostrediu a zdravotne nezávadné. Ako bonus od nás oceníte záruku 10 rokov na ochranu látky pred plesňami a vyblednutím farby.

Vonkajšie markízy vyberajte podľa toho, kde ich chcete používať. Dbajte tiež na kvalitný a odolný materiál a v neposlednom rade myslite aj na to, aby markíza dokonale ladila so štýlom vášho domu.

Chcete vidieť, ako naše markízy vyzerajú? Prezrite si fotogalériu.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnovšie

Dom a záhrada
12. júla 2024

Čo je in v bývaní? Multifunkčný nábytok, ekologické krby alebo vonkajšie žalúzie

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
844 prečítanie
Čo je in v bývaní? Multifunkčný nábytok, ekologické krby alebo vonkajšie žalúzie
Ako vyzerá moderná domácnosť roku 2024? Zabudnite na výrazné vzory, falošné kvety a otvorené police v kuchyni – o posledných trendoch v zariadení bytu sa dočítate v našom článku.
Urob si sám
10. júla 2024

DIY plechovky (nielen) na ceruzky a pastelky

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
844 prečítanie
DIY plechovky (nielen) na ceruzky a pastelky
Ak sa bojíte zložitých DIY výrobkov, môžete si v kľude vydýchnuť. Náš ďalší tip na to, ako si vylepšiť domov, je opäť veľmi jednoduchý. Možno ešte viac, než si myslíte. A využitie? No uvidíte sami!