Hľadať
Dom a záhrada
2. mája 2023

Ako zariadiť izbu pre hostí

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
414 prečítanie
Ako zariadiť izbu pre hostí
Zostala vám doma nepoužívaná miestnosť, napríklad bývalá detská izba alebo nepotrebná pracovňa? Premeňte ich na izbu pre hostí!

Najprv upracte a vymaľujte

Pri prerábaní izby využite príležitosť a celý priestor kompletne vypracte. Skontrolujte stav podlahy a okien, vymaľujte alebo vytapetujte a dôkladne vyčistite podlahu. V hostinskej izbe by si návštevníci nemali pripadať ako v skladisku nepotrebných vecí, to ale neznamená, že musí byť prázdny.

Potrebujete úložné priestory a pritom chcete občas niekam uložiť návštevu? Využite pre tento účel napríklad vstavanú skriňu, prípadne skladovaciu časť rovno oddeľte, napríklad japonskými stenami. Získate dostatok miesta a hostia sa nebudú cítiť nepríjemne.

Nábytok môže byť z druhej ruky

Za vybavenie nie je nutné míňať veľké čiastky. Posteľ pre hostí môže byť napríklad už nevyužívaná posteľ niektorého z členov rodiny, prípadne z bazáru alebo obchodu s lacným nábytkom. Ideálne je dvojlôžko alebo rozkladacia posteľ, aby sa v izbe vyspali aspoň dvaja ľudia. Okrem postele stačí už len nočný stolík a bielizník alebo skriňa.

Útulné prostredie za pár korún dotvoria vankúšiky a ďalšie textílie, obrázky alebo zarámované rodinné fotografie. Farby sa hodia skôr neutrálne, na druhú stranu v hosťovskej izbe môžete beztrestne experimentovať a skúšať maľbu, textílie alebo iné úpravy interiéru, aby ste si overili, ako budú vyzerať v praxi, než ich zrealizujete vo zvyšku bytu.  

Hosťom môžete spríjemniť pobyt aj malou knihovníčkou, vyradenou audiosúpravou alebo starou televíziou.

Tienenie do hostinskej izby

Pokiaľ ešte nemáte v izbe pre hostí tienenie z minulosti, prípadne je pôvodné tienenie už okukané alebo opotrebované, zamyslite sa aj nad ním. Príjemné zatemnenie bez nutnosti stavebných úprav poskytnú návštevám napríklad rolety deň a noc. Jednoduché zatienenie bez väčších investícií potom sprostredkujú aj klasické hliníkové horizontálne žalúzie.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnovšie

Svet Isotra
10. mája 2024

5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
414 prečítanie
5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova
Vonkajšie žalúzie nie sú len estetickým doplnkom. Sú multifunkčným riešením, ktoré môže vylepšiť váš domov mnohými spôsobmi. Tu je päť kľúčových dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich inštaláciu.
Svet Isotra
8. mája 2024

Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
414 prečítanie
Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2
Zostaňte ochránení a v pohodlí s novou dvernou sieťou proti hmyzu typu H2, ktorá prichádza na trh ako vylepšenie populárneho modelu H1.