Hľadať
Dom a záhrada

Japonské steny: tieň, a pritom dostatok svetla

Ing. Aneta Paroulková
2 min.
927 prečítanie
Japonské steny: tieň, a pritom dostatok svetla
Nedokážete si vybrať medzi vnútornými roletami a vertikálnymi žalúziami? Možno máte dojem, že by to chcelo ešte niečo iné: treba posuvné veľkoplošné panely, ktoré sa ukotvia na stenu alebo do stropu a môžete si na ne vybrať štýlovú látku so zaujímavou potlačou. V tom prípade hľadáte japonské steny, ktorým sa tiež hovorí japonské žalúzie alebo japonské rolety.

Zatemňovacie, nehorľavé aj pre alergikov

Japonské steny sa ideálne hodí predovšetkým pre veľkú plochu okien, ktorú by bolo ťažké zatieniť inak. Môžete si ich ale zvoliť aj vtedy, ak máte okná štandardnej veľkosti - samy o sebe totiž vyzerajú veľmi pútavo a dodajú každému interiéru zaujímavý, elegantný a pritom moderný vzhľad. Medzi látkami sú k dispozícii nehorľavé varianty pre použitie v kanceláriách, zatemňovacia verzia pre nerušený spánok, alebo materiály s obsahom skleného vlákna, ktoré ideálne vyhovia alergikom.

Japonské steny nevyžadujú zvláštnu údržbu, pri bežnom znečistení stačí povrch pravidelne utierať prachovkou alebo vlhkou handrou mydlovým roztokom o teplote do 30 °C. Látky s naparovacou hliníkovou vrstvou sa nesmú čistiť vodou - vrstva by sa tým poškodila.

Rozptýlené svetlo pre izbové rastliny

Máte radi interiér plný svetla, ale nie priame slnečné lúče? Nie ste sami: aj väčšina izbových rastlín miluje tlmenejšie, rozptýlené svetlo. Podobne ako rolety deň a noc sú japonské steny ideálnym spôsobom, ako ho v interiéri docieliť.

Izbové rastliny, ktorým sa bude dariť za japonskou stenou:

  • monstera
  • zamiokulkas
  • dracéna (dračinec)
  • tilandsia
  • filodendron

Rozdelenie miestnosti pomocou japonské steny

Japonskými stenami nemusíme iba zatieniť okná - možno ich umiestniť aj doprostred miestnosti a tu tak jednoducho vizuálne predeliť. Montáž aj manipulácia s panelmi je jednoduchá a rýchla, japonské steny možno ovládať buď manuálne (prostredníctvom šnúrky, tyče, alebo ťahom za látku), alebo elektricky pomocou diaľkového ovládača.

Máte vysoké stropy? Japonské steny dodávame do výšky 3 200 mm, šírka panelu sa pohybuje od  1000 mm do 5 800 mm, teda takmer šesť metrov. Profily sú z extrudovaného hliníka v bielej alebo striebornej farbe, látku si zvolíte z bohatého vzorkovníka v materiáloch 100% PES, 100% Trevira CS alebo Glass fibre-PVC. Japonské steny sú ideálne pre moderný interiér, bývanie s nádychom Orientu alebo pre tých z vás, ktorí potrebujú zatieniť veľkú plochu okien.

Dopytový formulár nájdete nižšie na tejto stránke.

Ing. Aneta Paroulková

Najnovšie

Sezónne témy
5. mája 2023

Chráňte svoje zdravie: pomôže aj kvalitné tienenie

Ing. kateřina jelenová
3 min.
927 prečítanie
Chráňte svoje zdravie: pomôže aj kvalitné tienenie
Každoročne si 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia. Tento rok je to už 75 rokov od založenia Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá sa snaží o globálnu osvetu čo sa týka najrôznejších zdravotných problémov. K tomu, aby sme boli zdravší, môžeme sami prispieť mnohými spôsobmi. Jedným z nich je aj tieniaca technika.
Dom a záhrada
2. mája 2023

Ako zariadiť izbu pre hostí

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
927 prečítanie
Ako zariadiť izbu pre hostí
Zostala vám doma nepoužívaná miestnosť, napríklad bývalá detská izba alebo nepotrebná pracovňa? Premeňte ich na izbu pre hostí!