Hľadať
Svet Isotra
25. júna 2022

Ako vyrábame naše vonkajšie žalúzie?

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
4 min.
35 prečítanie
Ako vyrábame naše vonkajšie žalúzie?
V spoločnosti ISOTRA sa už 26 rokov snažíme prinášať čo najlepšiu tieniacu techniku. Aby sme vám boli schopní čo najvyššiu kvalitu ponúknuť, vyrábame si prevažnú väčšinu komponentov výhradne sami pomocou strojov, na ktoré sme právom pyšní. Jedine tak zaručíme, že všetko prebieha podľa našich predstáv. Aká je technologická vyspelosť toho, čo ponúkame?

Vlastné tvary a strihy lamiel

Lamely sú hliníkové pásky žalúzií, ktoré môžete naklápať, a vďaka tomu regulovať množstvo svetla dopadajúceho do interiéru. Lamely našich vonkajších žalúzií ponúkame v 4 tvaroch podľa písmen C, S, Z a najnovšie aj T. Unikátny tvar lamely perfektne zabraňuje preniknutiu slnečných lúčov do interiéru. U niektorých modelov je lamela na konci ohybu opatrená lamelovou gumou, aby o seba pri silnejšom vetre necinkali.

Ako ale docielime, že lamelu vyrobíme do požadovaného tvaru a dĺžky? S tvarovaním a strihaním lamiel nám pomáha valcovacia trať TPL vyvinutá v našej spoločnosti. Do nej je umiestnený strižný vozík, vďaka ktorému vieme vyrobiť všetky typy prestrihov a akúkoľvek dĺžku.

Všetky komponenty na vonkajšie žalúzie si vyrábame už od roku 1995.

Pracujeme v moderne vybavenej nástrojárni

Strižné a ohybové nástroje, mierky, rámy pre formy, valcovacie trate ... V našej nástrojárni dokážeme vyrobiť naozaj čokoľvek - trieskovo opracujeme ploché diely až do rozmeru 1000 x 2000 mm.

Dva svetové patenty

Na technické riešenie našich vonkajších žalúzií máme dokonca dva svetové patenty.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnovšie

Svet Isotra
27. júna 2022

Bezpečie pre deti: ako vyberať tieniacu techniku?

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
35 prečítanie
Bezpečie pre deti: ako vyberať tieniacu techniku?
Niekoľko desiatok tisíc detí sa zranilo a vyše dvesto ich dokonca zomrelo v Spojených štátoch od 90. rokov na následky nehody pri zaobchádzaní so žalúziami. Ako na to, aby tienenie bolo bezpečné?
Dom a záhrada
17. júna 2022

Päť podôb využitia pergoly

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
3 min.
35 prečítanie
Päť podôb využitia pergoly
Pergola nemusí znamenať len obytnú terasu alebo prístrešok chrániaci auto pred snehom. Zistite, ako môže vyzerať pergola a na čo ju využiť na rôznych miestach záhrady.