Hľadať
Svet Isotra
25. júna 2022

Ako vyrábame naše vonkajšie žalúzie?

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
4 min.
446 prečítanie
Ako vyrábame naše vonkajšie žalúzie?
V spoločnosti ISOTRA sa už 26 rokov snažíme prinášať čo najlepšiu tieniacu techniku. Aby sme vám boli schopní čo najvyššiu kvalitu ponúknuť, vyrábame si prevažnú väčšinu komponentov výhradne sami pomocou strojov, na ktoré sme právom pyšní. Jedine tak zaručíme, že všetko prebieha podľa našich predstáv. Aká je technologická vyspelosť toho, čo ponúkame?

Vlastné tvary a strihy lamiel

Lamely sú hliníkové pásky žalúzií, ktoré môžete naklápať, a vďaka tomu regulovať množstvo svetla dopadajúceho do interiéru. Lamely našich vonkajších žalúzií ponúkame v 4 tvaroch podľa písmen C, S, Z a najnovšie aj T. Unikátny tvar lamely perfektne zabraňuje preniknutiu slnečných lúčov do interiéru. U niektorých modelov je lamela na konci ohybu opatrená lamelovou gumou, aby o seba pri silnejšom vetre necinkali.

Ako ale docielime, že lamelu vyrobíme do požadovaného tvaru a dĺžky? S tvarovaním a strihaním lamiel nám pomáha valcovacia trať TPL vyvinutá v našej spoločnosti. Do nej je umiestnený strižný vozík, vďaka ktorému vieme vyrobiť všetky typy prestrihov a akúkoľvek dĺžku.

Všetky komponenty na vonkajšie žalúzie si vyrábame už od roku 1995.

Pracujeme v moderne vybavenej nástrojárni

Strižné a ohybové nástroje, mierky, rámy pre formy, valcovacie trate ... V našej nástrojárni dokážeme vyrobiť naozaj čokoľvek - trieskovo opracujeme ploché diely až do rozmeru 1000 x 2000 mm.

Dva svetové patenty

Na technické riešenie našich vonkajších žalúzií máme dokonca dva svetové patenty.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnovšie

Dom a záhrada
22. novembra 2023

Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
446 prečítanie
Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru
Veľké sklenené plochy v interiéri bývajú výraznou dominantou. Opticky miestnosť zväčšia, sú synonymom luxusu a čoraz častejšie si takéto prvky klienti v dome žiadajú. Ich nevýhodou je, že nie každý typ tieniacej techniky im dobre padne.
Dom a záhrada
20. novembra 2023

Ako skombinovať denné a nočné tienenie?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
446 prečítanie
Ako skombinovať denné a nočné tienenie?
Od tieniacej techniky máme väčšinou dvojaké požiadavky: cez deň odclonenie obťažujúcich slnečných lúčov a zachovanie súkromia, cez noc celkové zatienenie, aby nás nebudilo svetlo príliš skoro. To väčšinou vyžaduje dva rôzne systémy, sú ale aj možnosti, ako skombinovať oboje do jedného. Aký prístup je najvhodnejší práve pre váš byt? Ktoré druhy tienenia sa k sebe hodia a ktoré nie?