Hľadať
Svet Isotra
25. júna 2022

Ako vyrábame naše vonkajšie žalúzie?

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
4 min.
342 prečítanie
Ako vyrábame naše vonkajšie žalúzie?
V spoločnosti ISOTRA sa už 26 rokov snažíme prinášať čo najlepšiu tieniacu techniku. Aby sme vám boli schopní čo najvyššiu kvalitu ponúknuť, vyrábame si prevažnú väčšinu komponentov výhradne sami pomocou strojov, na ktoré sme právom pyšní. Jedine tak zaručíme, že všetko prebieha podľa našich predstáv. Aká je technologická vyspelosť toho, čo ponúkame?

Vlastné tvary a strihy lamiel

Lamely sú hliníkové pásky žalúzií, ktoré môžete naklápať, a vďaka tomu regulovať množstvo svetla dopadajúceho do interiéru. Lamely našich vonkajších žalúzií ponúkame v 4 tvaroch podľa písmen C, S, Z a najnovšie aj T. Unikátny tvar lamely perfektne zabraňuje preniknutiu slnečných lúčov do interiéru. U niektorých modelov je lamela na konci ohybu opatrená lamelovou gumou, aby o seba pri silnejšom vetre necinkali.

Ako ale docielime, že lamelu vyrobíme do požadovaného tvaru a dĺžky? S tvarovaním a strihaním lamiel nám pomáha valcovacia trať TPL vyvinutá v našej spoločnosti. Do nej je umiestnený strižný vozík, vďaka ktorému vieme vyrobiť všetky typy prestrihov a akúkoľvek dĺžku.

Všetky komponenty na vonkajšie žalúzie si vyrábame už od roku 1995.

Pracujeme v moderne vybavenej nástrojárni

Strižné a ohybové nástroje, mierky, rámy pre formy, valcovacie trate ... V našej nástrojárni dokážeme vyrobiť naozaj čokoľvek - trieskovo opracujeme ploché diely až do rozmeru 1000 x 2000 mm.

Dva svetové patenty

Na technické riešenie našich vonkajších žalúzií máme dokonca dva svetové patenty.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnovšie

Urob si sám
6. júna 2023

Životné zmeny: Ako prispôsobiť dom alebo byt pre seniorov

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
342 prečítanie
Životné zmeny: Ako prispôsobiť dom alebo byt pre seniorov
Či už ste sa sami posunuli do ďalšej životnej fázy, alebo si domov sťahujete starnúcich rodičov, byt pre seniorov potrebuje úpravy. Kde sú najakútnejšie a ako na nich?
Svet Isotra
5. júna 2023

Rolety. Poznáte ich všetky?

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
342 prečítanie
Rolety. Poznáte ich všetky?
Rolety oproti žalúziám tvoria jednotnú tieniacu plochu a pri ich zatiahnutí môžeme dosiahnuť plné zatemnenie, nedajú sa teda naklápať. Majú však množstvo iných vlastností. Rolety môžu byť hliníkové vonkajšie, exteriérové screenové so špeciálnou látkou určenou do vonkajšieho prostredia, vnútorné látkové alebo strešné do interiéru. Poďme si ich predstaviť.