Hľadať
Svet Isotra
4. júna 2023

Plisé – variabilná a tak elegantná

Ing. kateřina jelenová
3 min.
118 prečítanie
Plisé – variabilná a tak elegantná
Plisé je skladaná látková žalúzia, ktorá oblečie Vaše okná, zútulní interiér a samozrejme poskytne zatienenie šité na mieru vašej miestnosti. Vybrať si môžete plisované látky s rôznym stupňom priepustnosti svetla, látky plne zatemňujúce, s naparovanou hliníkovou vrstvou, ktorá eliminuje silu tepelného žiarenia alebo látky s perleťovými nátermi s vysokým stupňom odrazu svetla.

Modernizácia výroby

V roku 2021 spoločnosť ISOTRA re-modernizovala celý systém výroby tohto stále obľúbenejšieho produktu a vydala nový, rozšírený vzorkovník pre látky plisé. Premena sa týka modernejšieho vzhľadu profilov, pridanie štandardných farieb profilov, pridanie nového typu plisé VS2 Slide Comfort a nových variantov ovládania. Aktuálne ponúkame viac ako 240 látok zo 14 kolekcií vrátane dvoch kolekcií látok typu Honeycomb, čo je dvojitá látka pripomínajúca svojím tvarom včelí plást.

Veľkou výhodou tohto produktu je jeho variabilita ovládania aj uchytenia, kedy sa vôbec nemusí vŕtať alebo skrutkovať do steny ani okna, ale profil sa dá nalepiť priamo na okennú tabuľu. Je možné zvoliť viac látok, ktoré môžete striedať, sťahovať sa dá táto skladaná žalúzia klasicky od zhora nadol, ale aj naopak alebo od seba či zrolovať k sebe a pod. Je možné ju tiež prispôsobiť veľmi atypickým tvarom okien.

Typy plisé

Plisé rozdeľujeme na typy podľa okna, do ktorého sú určené. Máme plisé pre vertikálne obdĺžnikové okná, vertikálne okná atypických tvarov, pre strešné okná, pohľadové a stropné plisé pre obdĺžnikové okná a okná atypických tvarov aj pre trojuholníkové a oblúkové okná.

Látok je v ponuke mnoho a k nim si tiež môžete zladiť profily a plastové komponenty, ktoré ponúkame v šiestich štandardných farbách. Variant ovládania sa líši v závislosti od typu plisé a výšky umiestnenia okna. Máme ovládaciu rukoväť, lištu s rukoväťou, ovládaciu brzdovú šnúrku a pre plisé umiestnené na vyvýšených miestach ponúkame tri druhy ovládacích tyčí.

Vlastnosti plisé v spojení so svetlom závisia od viacerých faktorov – napr. spôsobu tkania, povrstvenia, výberu priadze, farby atď. Tie ovplyvňujú optický a tepelno-technický účinok a zaisťujú, že každá látka má iné svetelno-technické hodnoty. Svetelno-technické hodnoty sa delia na reflexiu (odraz), absorpciu (zachytenie) a transmisiu (prepustenie). Dohromady tieto hodnoty dávajú 100%.

Táto skladaná látková žalúzia sa dá skutočne prispôsobiť každému oknu. Zároveň je moderná a doladí váš bytový dizajn. Už ste si vybrali?

Ing. kateřina jelenová

Najnovšie

Svet Isotra
12. septembra 2023

Rohová vonkajšia žalúzia – revolučné riešenie pre rohové portály

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
118 prečítanie
Rohová vonkajšia žalúzia – revolučné riešenie pre rohové portály
Máte okná v rohu budovy, či už ide o vonkajší alebo vnútorný roh? Teraz ich môžete pohodlne zatieniť bez toho, aby v zlome zostávala vodiaca lišta a rušila výhľad po vytiahnutí žalúzie. Jediná podmienka je pravý uhol, teda deväťdesiatstupňový roh.
Dom a záhrada
11. septembra 2023

Záhrada pre zvieratá: mačky, psy aj morčatá

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
118 prečítanie
Záhrada pre zvieratá: mačky, psy aj morčatá
Záhrada nemusí slúžiť len ľuďom – úžitok z nej majú aj domáci miláčikovia. Môže slúžiť na vybehanie, osvieženie v jazierku či bazéne alebo len ako nový priestor na hru. Ako na to, aby záhrada domácim zvieratám dobre poslúžila a nebola pre nich nebezpečná?