Hľadať
Svet Isotra

Horúca novinka ISOTRA: screenová roleta vhodná nielen do pergoly ALFA-ZIP

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
773 prečítanie
Horúca novinka ISOTRA: screenová roleta vhodná nielen do pergoly ALFA-ZIP
V ISOTRA pre vás neustále vymýšľame a vyvíjame nové produkty. Tým najaktuálnejším je screenová roleta ALFA-ZIP, ktorá sa ideálne hodí do pergoly, môžete ju ale použiť aj ako klasické vonkajšie tienenie.

Screenová roleta ALFA-ZIP

Čím je nová roleta výnimočná? Predovšetkým je to možnosť použitia špeciálneho montážneho profilu do pergol. Vyvážená spodná lišta umožňuje perfektné napnutie tkaniny a vďaka tomu, že priestor medzi boxom, vodiacimi lištami a látkou je kompletne uzavretý, chráni ALFA-ZIP aj proti vniknutiu hmyzu do interiéru. Pokiaľ potrebujete kompletné zatemnenie, je možné zvoliť látku typu blackout.

Roleta ALFA-ZIP spĺňa kritériá triedy odolnosti proti vetru 6 a jedným kusom rolety môžete zatieniť až 15 m2. Zároveň je možné spriahnuť dohromady aj dve alebo tri rolety vedľa seba. Špeciálny podtyp ALFA SOLAR-ZIP využíva solárny panel na dobíjanie vstavanej batérie. Tá potom dodáva energiu na pohon a všetky ovládania rolety. Vďaka solárnemu napájaniu potom nezaplatíte za prevádzku roliet ani korunu.

Rolety ALFA-ZIP môžete mať v klasickom hranatom alebo modernom zaoblenom roletovom boxe. ALFA SOLAR-ZIP so solárnym napájaním je k dispozícii iba v hranatom boxe.

Výhody screenových roliet

Screenové rolety nie sú v sortimente ISOTRA žiadnou novinkou – písali sme napríklad o ďalších typoch HR7 a HR8-ZIP v článku.

Hlavné pozitíva screenových roliet

  • je cez ne vidieť von a pritom zabraňujú pohľadom dovnútra
  • odrážajú slnečné lúče a horúci vzduch
  • v zime zamedzujú prístupu studeného vzduchu
  • zlepšujú izolačné vlastnosti budovy
  • moderný prvok tienenia

Viac o tom, ako screenové rolety zlepšujú tepelnú pohodu v interiéri a šetria za vykurovanie, nájdete tu.

Screenové rolety v pergole

Kto má záhradu na veternom pozemku, vie o tom svoje: pre príjemné posedenie treba pergolu zatieniť aj proti vetru. Podrobný prehľad možností nájdete v tomto našom článku, teraz máte ale ešte jednu možnosť navyše – roleta ALFA-ZIP bola navrhnutá s ohľadom na použitie práve v pergolách. Uľahčuje to ako špeciálny montážny profil do pergol, tak vyvážená spodná lišta na vedenie a napnutie tkaniny. Výhodou rolety ALFA-ZIP je aj jej jednoduchá montáž.

ARTOSI a rolety ALFA-ZIP: výnimočná symbióza

Rolety ALFA boli vyvinuté s dôrazom na použitie do bioklimatických pergol, predovšetkým pergoly ARTOSI. Na stránkach www.artosi.sk nájdete nielen prehľadné zobrazenie všetkých jej funkcií, ale aj možnosť rovno si pergolu ARTOSI nakonfigurovať podľa vašich požiadaviek – jej rozmery, farbu, počet sekcií strechy, umiestnenie elektriny, zvod vody alebo práve inštaláciu screenových roliet. Naplánovať, ako bude vyzerať vaša pergola, už nemôže byť jednoduchšie.

Pre lepšiu predstavu. Typ pergoly: ARTOSI Typ B s pomocným kotvením profilu v dĺžke výsuvu na stenu, Rozmer: 3500 x 6280 mm, Farba konštrukcie: DB 703, Farba lamiel: DB 703, Doplnok: LED osvetlenie (studený odtieň), Screenová roleta HR8-ZIP, látka Satiné STNZ 0101 grey.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnovšie

Svet Isotra
10. mája 2024

5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
773 prečítanie
5 dôvodov, prečo pridať vonkajšie žalúzie do vášho domova
Vonkajšie žalúzie nie sú len estetickým doplnkom. Sú multifunkčným riešením, ktoré môže vylepšiť váš domov mnohými spôsobmi. Tu je päť kľúčových dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich inštaláciu.
Svet Isotra
8. mája 2024

Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
773 prečítanie
Dverná sieť proti hmyzu: Typ H2
Zostaňte ochránení a v pohodlí s novou dvernou sieťou proti hmyzu typu H2, ktorá prichádza na trh ako vylepšenie populárneho modelu H1.