Hľadať
Dom a záhrada
1. novembra 2022

Tienenie a dekorácia v jednom: japonské steny

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
3 min.
59 prečítanie
Tienenie a dekorácia v jednom: japonské steny
Dve, alebo aj tri muchy jednou ranou: vybavenie, ktoré zatieni váš domov pred prebytkom slnečných lúčov, dodá mu osobitý štýl a možno ešte aj prehradí miestnosť na dve rôzne oblasti. To všetko ponúkajú posuvné látkové panely, ktorým hovoríme japonské žalúzie alebo japonské rolety.

Jednoduché zatienenie veľkých okien

Zatieniť veľké okná dá fušku: s horizontálnymi žalúziami si budete pripadať ako vo väzení, na rolety alebo plisse pri strope ťažko dosiahnete. Dobrou voľbou sú vertikálne žalúzie, ale ak sa chcete vizuálne rozohnať, japonské steny sú jasná voľba. Je pritom jedno, či máte okná až do stropu: japonské steny sa dajú ukotviť do stropu, ale v prípade bežne veľkých okien samozrejme aj do steny.

Esteticky zakryte police, kuchyňu alebo spací kút

Posuvné panely japonských roliet v kombinácii s ľubovoľným policovým úložným systémom nahradia vstavanú skriňu. Originálne zakryť ale nimi ide aj kuchynský kút alebo roh izby s posteľou. Výhodou japonských stien je veľké množstvo farieb a dekorov na výber. Látky na paneloch si môžete prispôsobiť nielen farebne, ale vybrať aj rôzne materiály a vzory – napríklad kvety, bodky alebo veselé postavičky do detskej izby. Dohodnúť sa dá aj potlač vlastným vzorom.

Nechce sa vám zhŕňať panely manuálne? K dispozícii je aj elektrický pohon na diaľkové ovládanie.

Oddelenie pracovného miesta aj relaxačného kútika

Rozdelenie miestností? Vďaka kotveniu do stropu ponúkajú japonské steny jednoduchú a efektnú možnosť urobiť z jednej izby dve – aspoň vizuálne. Potrebujete pokojný kútik na prácu, na šitie alebo na odpočinok? Pokiaľ netrváte na zvukovej izolácii, japonské žalúzie váš problém vyriešia.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnovšie

Sezónne témy
25. novembra 2022

Užite si advent aj bez adventných trhov

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
59 prečítanie
Užite si advent aj bez adventných trhov
Nenechajte sa otráviť: advent je možné si užiť aj doma alebo na záhrade.
Sezónne témy
24. novembra 2022

Leto v záhradke: práca aj odpočinok

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
59 prečítanie
Leto v záhradke: práca aj odpočinok
Leto buď pochválené. Svetlo dlho do večera, teploty lákajúce na opaľovanie na ležadle alebo zvlaženie v bazéne a bohatý zber z ovocnej a zeleninovej záhrady. Na čo by sme v letných mesiacoch nemali v záhradke zabudnúť - a akú relaxáciu si naopak nenechať ujsť?