Hľadať
Dom a záhrada
1. novembra 2022

Tienenie a dekorácia v jednom: japonské steny

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
3 min.
419 prečítanie
Tienenie a dekorácia v jednom: japonské steny
Dve, alebo aj tri muchy jednou ranou: vybavenie, ktoré zatieni váš domov pred prebytkom slnečných lúčov, dodá mu osobitý štýl a možno ešte aj prehradí miestnosť na dve rôzne oblasti. To všetko ponúkajú posuvné látkové panely, ktorým hovoríme japonské žalúzie alebo japonské rolety.

Jednoduché zatienenie veľkých okien

Zatieniť veľké okná dá fušku: s horizontálnymi žalúziami si budete pripadať ako vo väzení, na rolety alebo plisse pri strope ťažko dosiahnete. Dobrou voľbou sú vertikálne žalúzie, ale ak sa chcete vizuálne rozohnať, japonské steny sú jasná voľba. Je pritom jedno, či máte okná až do stropu: japonské steny sa dajú ukotviť do stropu, ale v prípade bežne veľkých okien samozrejme aj do steny.

Esteticky zakryte police, kuchyňu alebo spací kút

Posuvné panely japonských roliet v kombinácii s ľubovoľným policovým úložným systémom nahradia vstavanú skriňu. Originálne zakryť ale nimi ide aj kuchynský kút alebo roh izby s posteľou. Výhodou japonských stien je veľké množstvo farieb a dekorov na výber. Látky na paneloch si môžete prispôsobiť nielen farebne, ale vybrať aj rôzne materiály a vzory – napríklad kvety, bodky alebo veselé postavičky do detskej izby. Dohodnúť sa dá aj potlač vlastným vzorom.

Nechce sa vám zhŕňať panely manuálne? K dispozícii je aj elektrický pohon na diaľkové ovládanie.

Oddelenie pracovného miesta aj relaxačného kútika

Rozdelenie miestností? Vďaka kotveniu do stropu ponúkajú japonské steny jednoduchú a efektnú možnosť urobiť z jednej izby dve – aspoň vizuálne. Potrebujete pokojný kútik na prácu, na šitie alebo na odpočinok? Pokiaľ netrváte na zvukovej izolácii, japonské žalúzie váš problém vyriešia.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnovšie

Dom a záhrada
22. novembra 2023

Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
419 prečítanie
Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru
Veľké sklenené plochy v interiéri bývajú výraznou dominantou. Opticky miestnosť zväčšia, sú synonymom luxusu a čoraz častejšie si takéto prvky klienti v dome žiadajú. Ich nevýhodou je, že nie každý typ tieniacej techniky im dobre padne.
Dom a záhrada
20. novembra 2023

Ako skombinovať denné a nočné tienenie?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
419 prečítanie
Ako skombinovať denné a nočné tienenie?
Od tieniacej techniky máme väčšinou dvojaké požiadavky: cez deň odclonenie obťažujúcich slnečných lúčov a zachovanie súkromia, cez noc celkové zatienenie, aby nás nebudilo svetlo príliš skoro. To väčšinou vyžaduje dva rôzne systémy, sú ale aj možnosti, ako skombinovať oboje do jedného. Aký prístup je najvhodnejší práve pre váš byt? Ktoré druhy tienenia sa k sebe hodia a ktoré nie?