Hľadať
Svet Isotra
12. septembra 2023

Rohová vonkajšia žalúzia – revolučné riešenie pre rohové portály

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
52 prečítanie
Rohová vonkajšia žalúzia – revolučné riešenie pre rohové portály
Máte okná v rohu budovy, či už ide o vonkajší alebo vnútorný roh? Teraz ich môžete pohodlne zatieniť bez toho, aby v zlome zostávala vodiaca lišta a rušila výhľad po vytiahnutí žalúzie. Jediná podmienka je pravý uhol, teda deväťdesiatstupňový roh.

Rohová okná majú zelenú

Už nie je potrebné sa nechať obmedzovať oknami do rohu, pokiaľ ide o vonkajšie žalúzie. Doteraz bol problém rohové okná zatieniť bez toho, aby vo výhľade prekážala vodiaca lišta. Naša nová revolučná rohová vonkajšia žalúzia v spriahnutom prevedení spája lamely pomocou nerezovej guľôčkovej retiazky v plastovom vodidle. Kovový uhlový diel zasunutý v plastovom rohu potom rieši spojenie profilov spodných líšt. Obe žalúzie poháňa spoločne jediný motor.

Žalúzie riešia zatienenie okien pre vonkajší aj vnútorný roh. Nemusíte sa báť ani nadmernej výšky nábalu – vzhľad budovy nebude rušiť príliš veľký box a vo výhľade do krajiny už nebude prekážať ani stredová vodiaca lišta, ani žiadny iný prvok žalúzie. Vybrať si môžete z dvoch typov lamiel.

Riešenie pre rôzne druhy atypických okien

Nemáte okná do rohu, ale zato sú napríklad guľaté alebo trojuholníkové? Aj také je možné zatieniť. Plisse, vertikálne žalúzie a do niektorých tvarov aj horizontálne žalúzie sú vhodným riešením. Pre inšpiráciu na zatienenie netradičných okien si prečítajte náš článok alebo preskúmajte možnosti vertikálnych žalúzií tu.

Ing. Aneta Paroulková

Najnovšie

Dom a záhrada
11. septembra 2023

Záhrada pre zvieratá: mačky, psy aj morčatá

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
52 prečítanie
Záhrada pre zvieratá: mačky, psy aj morčatá
Záhrada nemusí slúžiť len ľuďom – úžitok z nej majú aj domáci miláčikovia. Môže slúžiť na vybehanie, osvieženie v jazierku či bazéne alebo len ako nový priestor na hru. Ako na to, aby záhrada domácim zvieratám dobre poslúžila a nebola pre nich nebezpečná?
Dom a záhrada
10. septembra 2023

Ako vybrať bazén

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
52 prečítanie
Ako vybrať bazén
Chcete ešte na posledné teplé týždne zaobstarať bazén, alebo sa s predstihom pripraviť na budúci rok? Prečítajte si, aký typ sa pre vás najviac hodí!