Hľadať
Dom a záhrada
22. novembra 2023

Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
130 prečítanie
Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru
Veľké sklenené plochy v interiéri bývajú výraznou dominantou. Opticky miestnosť zväčšia, sú synonymom luxusu a čoraz častejšie si takéto prvky klienti v dome žiadajú. Ich nevýhodou je, že nie každý typ tieniacej techniky im dobre padne.

V spoločnosti ISOTRA myslíme na všetko. Pre netypické okenné plochy v interiéri ponúkame elegantné a moderné riešenie – japonské steny.

Čo sú japonské steny a kde ich môžete použiť?

Japonské steny nie sú klasické rolety v pravom slova zmysle. Sú väčšie a ich použitie je variabilnejšie. Obvykle nie sú montované priamo na okno, ale skôr imitujú ľahký a vzdušný záves. Absencia rušivej konštrukcie je len ďalší plus, prečo sa oplatí o kúpe japonských stien uvažovať. Japonské steny nájdu svoje využitie v priestranných interiéroch s veľkými oknami. Tiež sa používajú na rozdelenie dvoch miestností.

Vlastnosti látky

Pre japonské steny môžete vyberať z celého radu látok. Pokiaľ potrebujete miestnosť veľmi zatemniť, dobre vám poslúži látka s plne zatemňujúcim účinkom. Do kancelárií sa zase hodí látka vyrobená z nehorľavého materiálu. A v neposlednom rade potešíme aj alergikov - látky ponúkame aj vo variante zo skleného vlákna.

Jedna stena, ale množstvo výhod

Japonské steny (alebo rolety, ak chcete) majú hneď niekoľko výhod:

  • získate originálny spôsob zatienenia nielen okien
  • môžete ich použiť na ľubovoľne veľkú sklenenú plochu
  • vytvoríte ľahký a vzdušný dojem z vášho interiéru
  • môžete si vybrať zo širokej ponuky látok, vrátane rôznych materiálov vhodných napríklad aj pre alergikov alebo do kancelárií
  • možnosť elektrického ovládania

Pokiaľ hľadáte alternatívy ku klasickým žalúziám alebo roletám, budú japonské steny pre vás to pravé.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnovšie

Sezónne témy
6. februára 2024

Ako sa zabaviť v zime: Zimné outdoorové aktivity pre celú rodinu

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
130 prečítanie
Ako sa zabaviť v zime: Zimné outdoorové aktivity pre celú rodinu
Zima môže byť nielen časom pokoja a pohody pri krbe, ale aj príležitosťou na vytvorenie nezabudnuteľných rodinných zážitkov vonku. Prinášame vám niekoľko nápadov na zimné aktivity pre celú rodinu, ktoré nielenže posilnia fyzickú kondíciu, ale tiež vytvoria príležitosť na spoločne strávený čas.
Dom a záhrada
5. februára 2024

Ekologické trendy pre domov

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
130 prečítanie
Ekologické trendy pre domov
Jedným z hlavných trendov poslednej doby je ekologická šetrnosť a udržateľnosť. Zodpovedným správaním sa k prírode ale môžeme obvykle pomôcť aj vlastnej peňaženke. Ako teda vylepšiť svoj domov tak, aby vyhovoval požiadavkám udržateľného bývania a pritom bol moderný a elegantný?