Hľadať
Dom a záhrada
22. novembra 2023

Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
212 prečítanie
Japonské steny - moderný a elegantný doplnok do vášho interiéru
Veľké sklenené plochy v interiéri bývajú výraznou dominantou. Opticky miestnosť zväčšia, sú synonymom luxusu a čoraz častejšie si takéto prvky klienti v dome žiadajú. Ich nevýhodou je, že nie každý typ tieniacej techniky im dobre padne.

V spoločnosti ISOTRA myslíme na všetko. Pre netypické okenné plochy v interiéri ponúkame elegantné a moderné riešenie – japonské steny.

Čo sú japonské steny a kde ich môžete použiť?

Japonské steny nie sú klasické rolety v pravom slova zmysle. Sú väčšie a ich použitie je variabilnejšie. Obvykle nie sú montované priamo na okno, ale skôr imitujú ľahký a vzdušný záves. Absencia rušivej konštrukcie je len ďalší plus, prečo sa oplatí o kúpe japonských stien uvažovať. Japonské steny nájdu svoje využitie v priestranných interiéroch s veľkými oknami. Tiež sa používajú na rozdelenie dvoch miestností.

Vlastnosti látky

Pre japonské steny môžete vyberať z celého radu látok. Pokiaľ potrebujete miestnosť veľmi zatemniť, dobre vám poslúži látka s plne zatemňujúcim účinkom. Do kancelárií sa zase hodí látka vyrobená z nehorľavého materiálu. A v neposlednom rade potešíme aj alergikov - látky ponúkame aj vo variante zo skleného vlákna.

Jedna stena, ale množstvo výhod

Japonské steny (alebo rolety, ak chcete) majú hneď niekoľko výhod:

  • získate originálny spôsob zatienenia nielen okien
  • môžete ich použiť na ľubovoľne veľkú sklenenú plochu
  • vytvoríte ľahký a vzdušný dojem z vášho interiéru
  • môžete si vybrať zo širokej ponuky látok, vrátane rôznych materiálov vhodných napríklad aj pre alergikov alebo do kancelárií
  • možnosť elektrického ovládania

Pokiaľ hľadáte alternatívy ku klasickým žalúziám alebo roletám, budú japonské steny pre vás to pravé.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnovšie

Sezónne témy
5. júna 2024

Ochrana pred UV žiarením: Ako tieniaca technika chráni vás a váš domov

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
212 prečítanie
Ochrana pred UV žiarením: Ako tieniaca technika chráni vás a váš domov
Vplyv UV žiarenia na zdravie ľudí a životnosť domácich interiérov je často podceňovaný. Dlhodobá expozícia UV žiareniu môže spôsobiť poškodenie kože, zrýchlené starnutie a dokonca aj riziko kožných ochorení. Rovnako môže UV žiarenie postupne poškodiť nábytok, podlahy a ďalšie prvky interiéru. Riešením, ako sa proti týmto rizikám brániť, je efektívna tieniaca technika, ktorá môže významne znížiť množstvo UV žiarenia prenikajúceho do vášho domova.
Urob si sám
5. júna 2024

Zeleninová záhrada pre začiatočníkov: plodiny, ktoré sa urodia každému

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
212 prečítanie
Zeleninová záhrada pre začiatočníkov: plodiny, ktoré sa urodia každému
Máte záhradku alebo aspoň pár kvetináčov za oknom a radi by ste si vypestovali nejakú vlastnú zeleninu? Zoznam plodín, ktoré nevyžadujú prílišnú starostlivosť, a tipy pre začínajúcich záhradníkov.